UPCE

Seznamovák FESky 2022 se opět vydařil

8. 9. 2022

V letošním roce již podeváté připravili studenti FESky seznamovací setkání pro budoucí prváky. V rekreačním areálu Pecka u Nové Paky tak mělo možnost 140 nových studentů FESky poznat své nové spolužáky v předstihu a zažít spoustu zábavy. Čtyřdenní program byl naplněný sportovními turnaji, soutěžemi, přednáškami i výlety.

V úterý 6. 9. 2022 doplnilo program i 20 zástupců FESky v čele s děkanem prof. Stejskalem. Ten společné setkání zahájil a v neformální prezentaci představil blíže fakultu i univerzitu. Ve fakultním týmu nechyběla ani proděkanka pro studium prof. Komárková.  V  přátelském duchu se nesla i setkání na jednotlivých stanovištích, které jsme pro studenty připravili. Studenti si mohli například vyzkoušet jak využít získanou 40milionovou dotaci, jak a kde výhodně investovat, jak argumentovat v diskuzi, ve které se sejde ekonom a politik. Na dalších stanovištích se seznámili s GPS navigací, roboty, drony, termokamerou a brýlemi na virtuální realitu nebo si povídali o tom, kde se ve světě kolem nás potkáme s matematikou. Skupinka studentů si pod vedením sociologa vyzkoušela, jak rychle a dobře se umí rozhodovat nebo jak si zábavnou formou zahrát na právníky.  Studentům se líbila i hra Kin-ball, kterou do areálu přivezli zástupci Katedry tělovýchovy.   

Velkému zájmu studentů se těšil i study point, ve kterém během dne odpovídala na dotazy referentka studijního oddělení nebo stanoviště k možnosti výjezdům do zahraničí, kde své zkušenosti z Erasmu+ a cestování předávala studentka navazujícího studia.

Všem organizátorům letošního fakultního Seznamováku děkujeme a budoucím studentům přejeme, ať je nově nalezená přátelství provází celým studiem.

 

Mgr. Nela Dosedělová
Oddělení pro vnější vztahy a rozvoj FES