p20slogosrgb122880.jpg
Atrium kampusu - u Lavičky Václava Havla, Studentská 95 kontakt

Výstava Příběhy 20. století připomíná nejvýznamnější milníky československé historie

Od čtvrtku 15 listopadu si můžete připomenout nejdůležitější fenomény našich moderních dějin a seznámit se s osudy lidí, kteří je zažili doslova na vlastní kůži. Představuje je výstava Příběhy 20. století, kterou připravila Fakulta filozofická Univerzity Pardubice společně se společností Post Bellum.

„Výstavou chceme vzdát hold především pamětníkům, přímým svědkům či aktérům dramatických událostí, kteří se odváží ponořit do svých vzpomínek a ochotně s námi sdílejí často bolestné zážitky. Chceme ale také upozornit na vynikající soustavnou práci dokumentaristů Mikuláše Kroupy a Adama Drdy, kteří Příběhy 20. století už deset let týden co týden připravují,“ říká Michal Šmíd, autor výstavy a správce portálu Paměť národa, z něhož Příběhy čerpají.

Deset zásadních okamžiků československé historie minulého století zpracoval pro výstavu špičkový komiksový ilustrátor Vojtěch Šeda, graficky panely připravil Petr Šabach, autory textů jsou Michal Šmíd a Ondřej Nezbeda.

Výstava „Příběhy 20. století“ bude v atriu kampusu u Lavičky Václava Havla k vidění do konce roku 2018.