Ekonomická olympiáda pro střední školy opět na FES

2. 12. 2022

Účastníci krajského kola Ekonomické olympiády pro střední školy se opět potkají na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. 

Krajské kolo Ekonomické olympiády je pořádáno pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a uskuteční se dne 9. 2. 2022 od 9:00 hod.

Krajská kola soutěže se budou konat téměř ve všech krajích České republiky a zúčastní se jich více než 1000 studentů. Na krajských kolech se studenti mohou těšit také na zajímavé přednášky a diskuzní panely předních osobností z českého businessu či ekonomie.

Ekonomická olympiáda pro střední školy je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena žákům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí žáků v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB) a je největší soutěží v ekonomii a financích v ČR a na Slovensku. 

Ekonomická olympiáda je unikátním projektem, který se zaměřuje na rozvoj finanční a ekonomické gramotnosti žáků formou pestré soutěže sestávající ze školního, krajského a finálního kola. 

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice finalistům soutěže nabízí přednostní přijetí ke studiu do studijních programů Finance a Ekonomika a management.

 

Mgr. Nela Dosedělová
Oddělení pro vnější vztahy a rozvoj FES