Diskusní fórum o eko-inovacích opět po roce na FES

28. 11. 2022

V uplynulém týdnu pořádalo Centrum pro vědu a výzkum FES zajímavý seminář na téma Current Trends in Circular Economy and Eco-innovation Research in European Countries.

Před zájemci z řad doktorandů, ale i akademických pracovníků FES vystoupili se svými příspěvky:

• prof. Jens Horbach (University of Applied Sciences of Augsburg), který proslovil přednášku na téma „Climate Change Affectedness and Innovation in German Firms“ a
  • prof. Wolfgang Gerstlberger (Tallinn University of Technology) vystoupil s tématem “Exploration of the interface of Circular Economy and Innovation Management – the example of Estonia.“

Program setkání byl nabitý mnoha setkáními a plánováním další spolupráce s naší fakultou. Ta již trvá několik let a začala nést pomyslné ovoce. Díky úspěšné spolupráci bylo možné v rámci letošního diskusního fóra o eko-inovacích pokřtít i společnou monografickou publikaci Prokop, V., Stejskal, J., Horbach, J., & Gerstlberger, W. (2022). Business Models for the Circular Economy: A European Perspective, jež byla vydána prestižním nakladatelstvím Springer.